GDZIE i KIEDY
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?:

ul. Zamoyskiego 56, Kraków (Podgórze)

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?:

każdy wtorek, g.18.30

DODATKOWE INFO:
TUTAJ
Słowo Boże na dziś
Nasz FACEBOOK
CHCESZ NAS WSPOMÓC?
Możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto:
Redemptoryści
ul. Zamojskiego 56, 30-523 Kraków
nr konta:
05 1140 2017 0000 4402 1286 9452
Tytułem: Ofiara na ewangelizację SNE

Podsumowanie I spotkania dla mężczyzn

Podsumowanie I spotkania dla mężczyzn
opublikowane przez

W  niedzielę, 4.11. b.r. odbyło się pierwsze formacyjno-uwielbieniowo-integracyjne spotkanie grupy męskiej. Poniżej krótka relacja jednego z członków grupy:

„W spotkaniu męskiej grupy ‚Z Bogiem po męsku’ uczestniczyło kilkunastu mężczyzn w różnym wieku. Modliliśmy się, wysłuchaliśmy głoszenia ojca Pawła Drobota traktującego o powołaniu mężczyzny, męskiej relacji z Bogiem. Słowo kapłana oparte było o Księgę Wyjścia rozdział 3. Dlatego też Mojżesz i jego relacja z Bogiem, dialog z Nim, wyzwanie i powołanie, a także wątpliwości, których doświadczył towarzyszyły nam, podczas rozmowy obfitującej w nasze świadectwa i przemyślenia.
Spotkanie było okazją do rozmowy o oczekiwaniach związanych z męska grupą, skłaniając nas do przemyśleń i rozeznania naszej drogi. Jak stwierdził Andrzej, nawet cisza, która na dłuższą chwilę wypełniła salę spotkania była twórcza i budująca.
Trzymamy się Bożego prowadzenia i modlimy o odpowiednie dla nas narzędzia, by męskie spotkania odpowiadały na duchowe potrzeby zgromadzonych oraz tych braci, którzy do nas dołączą.”

Następne spotkanie w podobnej formule zaplanowano na 18.11.2018. Więcej informacji: TUTAJ

Natomiast już 15.11. b.r., o godz. 20.00, odbędzie się Msza w intencji mężczyzn w ramach zaplecza modlitewnego (Jerycha) dla wydarzeń związanych ze świętowaniem Dnia Ubogich w Krakowie. W tym dniu nasza wspólnota ma modlitewny dyżur od godz. 20.00 do godz. 24.00.

Jerycho to nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem  w kościele św. Barbary – przez cały tydzień. Rozpoczyna się 11 listopada wieczorem a zakończy się 18 listopada.

Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty do włączenia się do modlitwy i uczestnictwa w czuwaniu – zarówno mężczyzn, uczestników spotkania męskiej grupy, ale również innych panów, jak i pozostałych zainteresowanych, w tym oczywiście również kobiety.

Podziel się

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.