GDZIE i KIEDY
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?:

ul. Zamoyskiego 56, Kraków (Podgórze)

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?:

każdy wtorek, g.18.30

DODATKOWE INFO:
TUTAJ
Słowo Boże na dziś
Nasz FACEBOOK
CHCESZ NAS WSPOMÓC?
Możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto:
Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda
ul. Zamojskiego 56, 30-523 Kraków
nr konta:
89 1140 2004 0000 3202 7819 8349
Tytułem: Darowizna na cele statutowe stowarzyszenia

Grupa „Centrum Laudato Si”

Grupa "Centrum Laudato Si"
przez

Grupa Centrum Laudato Si jest odpowiedzią na wezwanie Papieża Franciszka, który w swojej encyklice o tym samym tytule wzywa nas do poszanowania samych siebie, innych osób oraz natury będącej dziełem stworzenia Boga oddanego nam ludziom, pod opiekę.

W duchu tych wartości, obserwując wokół siebie proces nadmiernego konsumpcjonizmu, który tak naprawdę nie czyni ludzi szczęśliwymi – nie powoduje, że żyjemy lepiej, że umiemy cieszyć się tym, co już posiadamy i z tego korzystać – powinniśmy dokonać rewizji naszego stosunku do rzeczy materialnych i nauczyć się lepiej wykorzystywać i gospodarować tym co mamy.
Przechodząc do działań powołujemy do życia platformę-grupę, w której będzie można dokonać wymiany dóbr, usług i talentów. W konsekwencji będzie to miejsce, w którym będziemy mogli ćwiczyć się w życzliwości i braterskiej miłości.

Bo…czy macie czasem to uczucie, że nie wiecie co zrobić z rzeczami, których nie używacie? Może podarowalibyście je komuś, ale zastanawiacie się – czy to będzie dla kogoś przydatne, a może swoim podarunkiem postawicie kogoś w niezręcznej sytuacji… Z drugiej strony nigdy nie wiemy, czy jakiś przedmiot, który my przestawiamy z kata w kąt, zaoferowany komuś nie będzie dla niego spełnieniem marzeń lub małą radością?

Dzielmy się odważnie tym co mamy – rzeczami, czasem, talentami, poinformujmy o naszych usługach, o tym co zostało nam dane – w myśl modlitwy Dawida: „Albowiem od Ciebie to wszystko pochodzi i co z ręki Twojej mamy, dajemy Tobie ( I Krn 29,14) Miejmy w sobie „gotowość do bezinteresownego wyrzeczenia oraz wielkoduszne gesty, nawet jeśli nikt ich nie widzi i nie docenia: « niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa […] A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie » (Mt 6, 3-4).


Centrum Laudato Si stworzone jest dla członków naszej wspólnoty, obecnych już w grupie zamkniętej „Wspólnota i SNE Sursum Corda” na Facebook’u.

Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem grupy „Wspólnota i SNE Sursum Corda”, a chciałbyś do niej dołączyć będziesz poproszony o odpowiedź na 3 krótkie pytania związane z przynależnością do wspólnoty.

Link do grupki Wspólnota i SNE Sursum Corda na FB: TUTAJ
(jeśli jeszcze nie jesteś zapisany)

Link do nowej grupy Centrum Laudato Si: TUTAJ
Konieczne jest wysłanie zapytania o dołączenie; może Cię też zaprosić ktoś, kto już jest w grupce – członkowie grupki wspólnotowej zostaną dołączeni automatycznie po wysłaniu zapytania.

Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w grupce 🙂

podziel się

Recommended Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.