GDZIE i KIEDY
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?:

ul. Zamoyskiego 56, Kraków (Podgórze)

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?:

każdy wtorek, g.18.30

DODATKOWE INFO:
TUTAJ
Słowo Boże na dziś
Nasz FACEBOOK
CHCESZ NAS WSPOMÓC?
Możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto:
Redemptoryści
ul. Zamojskiego 56, 30-523 Kraków
nr konta:
05 1140 2017 0000 4402 1286 9452
Tytułem: Ofiara na ewangelizację SNE

Relacja ze szkoły Animatora

Relacja ze szkoły Animatora

W sobotę 16 lutego w Domu Rekolekcyjnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie (CADR Kraków) odbyło się spotkanie Szkoły Animatora dla odpowiedzialnych za małe grupy dzielenia. Organizatorem dnia formacji była Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji Sursum Corda. W spotkaniu wzięło udział około 60 osób ze wspólnot zaangażowanych w nową ewangelizację z Krakowa i okolic: SNE Sursum Corda (Kraków, Redemptoryści), Miasto Boże (Lubień), Wspólnota Żywej Wiary (Zakopane), SNE Gaudete (Kraków, Pallotyni), SNE Najświętszego Serca Jezusowego (Kraków, Sercanie).

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą oraz przedstawieniem wspólnot. Zajęcia formacyjne odbywały się na dwóch rocznikach.

Na pierwszym stopniu został przedstawiony profil animatora oraz omówiono, jaka jest jego misja. Punktem wyjścia w posłudze animatora jest osobiste nawrócenie, a celem jest doprowadzenie powierzonych mu osób do decyzji pójścia za Jezusem.

Zajęcia na drugim roczniku skoncentrowane były wokół tematu przygotowania nauczań na spotkaniach małej grupy, interpretacji Pisma Świetego oraz stylów bycia liderem.

W czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w styczniu 2019, Papież Franciszek zachęcał do budowania kultury spotkania: „Kultura spotkania jest wezwaniem i zaproszeniem, by mieć odwagę podtrzymywania wspólnego marzenia”. Te słowa oddają doskonale atmosferę spotkania formacyjnego, które stało się okazją do budowania jedności między osobami z różnych wspólnot zaangażowanych w to samo dzieło ewangelizacji.

Kolejne spotkanie w ramach szkoły animatora planowane jest na maj 2019. Wspólnoty, które chcą się włączyć we wspólną formację zapraszamy do udziału. Informacje można znaleźć na stronie www.sne.diecezja.pl.

share

Recommended Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.