Tydzień modlitwy o przymnożenie wiary

To był piękny tydzień. Cały przepełniony modlitwą o przymnożenie wiary. Chociaż początkowo pomysł niektórych przerażał: jak rozciągnąć dobę, jak wygospodarować tyle czasu. Ale wszystko odbyło się w wolności. Każdy deklarował i angażował się tyle, ile mógł i chciał na siebie wziąć:

• poranne indywidualne uwielbienie,
  • post w wybranym przez siebie zakresie
  • codzienne indywidualne, ale takie samo dla wszystkich rozważanie
  • codzienne 1-2 godzinne uwielbienie, kolejno w różnych domach
  • Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu na rozpoczęcie i zakończenie

Dziewiąty dzień, niedziela 24 lutego, to nasze wspólne całodzienne świętowanie: od Mszy świętej przez wspólne posiłki, modlitwy, konferencje, modlitwę wstawienniczą po uwielbienie. Czuliśmy się jak na rodzinnym spotkaniu, spotkaniu w którym każdy miał swój udział. Każdy dołożył swoją cegiełkę na miarę swoich możliwości, każdy mógł służyć innym, a zarazem czuć się przez nich obdarzony. Najważniejsze, że był z nami obecny Jezus. On nas jednoczył. On obdarzał nas swoimi łaskami.

podziel się

Recommended Posts