GDZIE i KIEDY
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?:

ul. Zamoyskiego 56, Kraków (Podgórze)

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?:

każdy wtorek, g.18.30

DODATKOWE INFO:
TUTAJ
Słowo Boże na dziś
Nasz FACEBOOK
CHCESZ NAS WSPOMÓC?
Możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto:
Redemptoryści
ul. Zamojskiego 56, 30-523 Kraków
nr konta:
05 1140 2017 0000 4402 1286 9452
Tytułem: Ofiara na ewangelizację SNE

Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie

Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie
przez

Rok 2017 rozpoczął się dla naszej wspólnoty od szczególnych odwiedzin. 3 stycznia gościła w naszej wspólnocie Maryja w kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu wieczorem celebrowaliśmy Eucharystię w czasie której 57 braci i sióstr ze wspólnoty Redemptor i SNE Surcum Corda złożyło deklarację formacji na 1,2 i  3 roku.

Gdy ikona ta peregrynowała po raz pierwszy, Stefan kard. Wyszyński, Prymas Polski zwrócił się do wspólnot zakonnych takimi słowami: „Przyjmijcie w Waszym Betlejem zakonnym jako Dziewicę Bożą Rodzicielkę, która dała światu Syna Bożego, a Waszym Gospodom zakonnym chce dać Synów w licznych powołaniach, ku Radości Waszej i Chwale Bożej, ku rozrostowi Kościoła Chrystusowego. Będę dla was Matką niezwykle płodną, będę Waszym Pokojem i Miłością, będę Waszym Bogactwem i Mądrością, Waszym Rozrostem i Wytrwaniem”.

Przyjęliśmy te słowa jako proroctwo dla naszej wspólnoty oraz Archidiecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Srusum Corda” jako proroctwo na nowy rok.

Tego wieczoru zostało do nas skierowane także słowo z Ewangelii wg. św. Jana 2,1-11 – Wesele w Kanie Galilejskiej. Słowo to będzie światłem dla naszej wspólnoty przez cały 2017 rok. Natomiast szczególną patronką i przewodniczką na drogach ewangelizacji będzie dla nas Maryja.

Wspólnota Redemptor i SNE Sursum Corda została zawierzona Matce Bożej.

Akt oddania się Matce Bożej

Matko Boże, Niepokalana Maryjo, Tobie poświęcamy ciało i duszę każdego z nas, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy.

Ochotnym sercem oddajemy się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiamy Ci zupełną swobodę posługiwania się nami dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Chcemy odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiemy, że własnymi siłami niczego nie dokonamy. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna, i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, aby nasza wspólnota, nasze rodziny i wszystkie wspólnoty oraz cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twoim i Twego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen

 

zdj. Andrzej Lipski, aut. o. Paweł Drobot CSsR

podziel się

Recommended Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.