Dzień skupienia dla animatorów

opublikowane przez

W sobotę, 28-go października, w Krakowie, odbył się dzień skupienia dla animatorów SNE Sursum Corda ze wspólnot: Redemptor z Krakowa, Żywej Wiary z Zakopanego oraz Żywej Wiary z Jordanowa.

Wydarzenie miało charakter modlitewny. Towarzyszyło mu uwielbienie, adoracja i Msza Święta.  Wprowadzenie do modlitwy osobistej przed Najświętszym Sakramentem poprowadził Maciej Stępień, lider wspólnoty Redemptor z Krakowa. Po adoracji był czas na dzielenie w grupach i modlitwę wstawienniczą. Eucharystii przewodniczył o. Paweł Drobot CSsR.  W czasie Mszy Świętej wygłosił konferencję na temat bycia uczniem Jezusa. Na zakończenie Eucharystii każdy otrzymał egzemplarz „Nawiedzeń Najświętszego Sakramentu” autorstwa św. Alfonsa Liguori.

Głównym celem spotkania była refleksja nad powołaniem do bycia uczniem w odniesieniu do posług pełnionych przez uczestników we wspólnocie obecnie oraz w przyszłości.
Dzień skupienia był okazją do modlitwy, zawiązania braterskich relacji  oraz podzielenia wspólną się wizją ewangelizacji miedzy animatorami z trzech środowisk SNE Sursum Corda.