KURS ALPHA

K

urs ALPHA to 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma istotnymi informacjami.

Dla kogo jest przeznaczony?

Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła, a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia.

Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.

Jak przebiegają SPOTKANIA?

Spotkania odbywają się co tydzień. Każde spotkanie trwa ok. 2,5 godz. Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy.

W środku kursu ma miejsce również wyjazd weekendowy z sesjami dotyczącymi Ducha Świętego.

Treści i tematyka spotkań

Każde spotkanie to inny temat, który można omówić, przedyskutować w małych grupach.

Spotkanie 1: Kim jest Jezus?
Spotkanie 2: Dlaczego Jezus umarł?
Spotkanie 3: Skąd mieć pewność co do swej wiary?
Spotkanie 4: Dlaczego i jak się modlić?
Spotkanie 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
Spotkanie 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Spotkanie 7: Jak sprzeciwiać się złu?
Spotkanie 8: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
Spotkanie 9: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
Spotkanie 10: A co z Kościołem?

KOSZT kursu i ewentualna rezygnacja z uczestnictwa

Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne.

Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do ukończenia kursu.
Będziemy szczęśliwi, jeśli będziesz czuła/czuł się swobodnie podczas spotkań na kursie.
Czasem zdarza się tak, że nie każdy uważa, ze jest to miejsce dla niej/niego. Dlatego nie stawiamy żadnych warunków co do konieczności ukończenia. Po prostu – jeśli nie jest to miejsce dla Ciebie, nie musisz przychodzić, ale… będzie nam Ciebie brakowało!