Najczęściej zadawane pytania

W

tym dziale, droga Siostro, drogi Bracie, poznasz odpowiedzi na pytania, które często zadają nam ludzie zainteresowani naszymi wspólnotami.
Staraliśmy się zebrać najczęściej pojawiające się kwestie; jeśli jednak nie znalazłaś/znalazłeś odpowiedzi, skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego (zakładka KONTAKT) lub napisz do nas wiadomość. Przygotujemy odpowiedź w najkrótszym możliwym terminie.

Pytania o wspólnotach

Spotkania wspólnoty są otwarte i każdy, może przyjść na takie spotkanie.

Lokalne wspólnoty spotykają się co tydzień o tej samej godzinie.
Wspólnota Redemptor spotyka się w każdy wtorek o godz. 18.30 przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Zamoyskiego 56. Zaczynamy Mszą Świętą, a następnie jest spotkanie wspólnoty.
Wspólnota Żywej Wiary spotyka co drugi piątek o godz. 18.00 przy parafii św. Krzyża w Zakopanem, ul. Chałubińskiego 30.

Kraków, Wspólnota Redemptor (siedziba SNE Sursum Corda), ul. Zamoyskiego 56. Spotkania odbywają się w każdy wtorek po Mszy świętej o godz. 18.30 przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Osoby, które podjęły formację w małych grupach spotykają się w wyznaczonym przez siebie czasie.

Zakopane, Wspólnota Żywej Wiary (filia SNE Sursum Corda), ul. Chałubińskiego 30. Spotkania otwarte odbywają się co drugi piątek o godz. 18.00 przy Parafii św. Krzyża. Co drugi piątek są spotkania dla osób, które podjęły formację w małych grupach.

Kilka pytań o KURSIE ALFA

Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.

Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.

Spotkania odbywają się co tydzień. Każde spotkanie trwa ok. 2,5 godz. Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy. W środku kursu ma miejsce również wyjazd weekendowy z sesjami dotyczącymi Ducha Świętego.

Każda sesja zawiera inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach.
Sesja 1: Kim jest Jezus?
Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?
Sesja 3: Skąd mieć pewność co do swej wiary?
Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?
Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Sesja 7: Jak sprzeciwiać się złu?
Sesja 8: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
Sesja 9: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
Sesja 10: A co z Kościołem?

Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne.

Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do ukończenia kursu.