GDZIE i KIEDY
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?:

ul. Zamoyskiego 56, Kraków (Podgórze)

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?:

każdy wtorek, g.18.30

DODATKOWE INFO:
TUTAJ
Słowo Boże na dziś
Nasz FACEBOOK
CHCESZ NAS WSPOMÓC?
Możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto:
Redemptoryści
ul. Zamojskiego 56, 30-523 Kraków
nr konta:
05 1140 2017 0000 4402 1286 9452
Tytułem: Ofiara na ewangelizację SNE

adowanie wydarzenia

Minione wydarzenia

wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Kwiecień 2019

14Kwiecień
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

Spotkanie „z Bogiem po męsku”

Zapraszamy na męskie spotkanie! Nauczanie, dyskusja, modlitwa. Temat: Jakub i walka o błogosławieństwo Kiedy?:  niedziela 14.04.2019 r. O której?: 18.00 Gdzie?: ul. Zamoyskiego 56, sala 113, wejście przez furtę.

Czytaj więcej »
16Kwiecień
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

Wspólnotowy Wieczór Uzdrowienia

Każdy z nas potrzebuje uzdrowienia -  codzienne życie stale przysparza nam niełatwych sytuacji, poprzez które gromadzimy różnego rodzaju ciężary. Możemy je oddawać Bogu z nadzieją, że pośle do nas Swojego Ducha i oczyści nas abyśmy mogli na nowo poczuć się wolnymi - "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus" Ga 5,1. Dlatego zapraszamy członków naszej wspólnoty - tj. każdego kto był choć raz na naszym spotkaniu lub chciałby do nas dołączyć - na Wspólnotowy Wieczór Uzdrowienia, we wtorek 16.04.2019 r. Plan wydarzenia: - 19.00  Msza Święta w sali na trzecim piętrze (ul. Zamoyskiego 56), po niej modlitwa uwielbienia połączona z  adoracją Najświętszego Sakramentu. Podczas wieczoru można skorzystać z posługi modlitwą wstawienniczą. Prosimy o przystąpienie do sakramentu Pokuty i Pojednania w swoich parafiach. Istnieje też możliwość umówienia się na spowiedź z o. Pawłem telefonicznie pod numerem tel.: 515 660 125. Już dziś prosimy o modlitwę za siebie nawzajem oraz w intencji licznych owoców tego spotkania - niech Duch Święty przygotuje nasze serca na Święta Zmartwychwstania Pańskiego!!! 🙂 Sursum Corda! +

Czytaj więcej »
23Kwiecień
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

Adoracja, Eucharystia & Agapa

We wtorek, 23.04.b.r., zapraszamy na wspólnotową Mszę Świętą w kaplicy (II piętro), a tuż po niej na agapę. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, również do tych, którzy chcieliby odwiedzić nas po raz pierwszy! Plan spotkania: - Od godz. 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.  Możliwość spowiedzi, rozmowy z kapłanem (o. Paweł Drobot CSsR). - 19.00 - Eucharystia (kaplica domu rekolekcyjnego). Po Mszy Świętej agapa, tj. czas na lepsze poznanie się - luźne rozmowy przy przekąskach i napojach. Zachęcamy do zabrania ze sobą ulubionych smakołyków. Do zobaczenia! Uwaga: wchodzimy przez furtę od ulicy Zamoyskiego (nie przez kościół).

Czytaj więcej »
27Kwiecień
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

VIII Dzień dla Rodzin

W sobotę 27.04 zapraszamy na kolejne spotkanie dla rodzin pragnących wzrastać w oparciu o wartości chrześcijańskie! Plan wydarzenia: - 15:30 Podwieczorek - 16:00 Modlitwa uwielbienia dla dzieci i rodziców - 16:30 Zajęcia warsztatowe; Temat przewodni: "Stół - wspólnota życia", w oparciu o fragment Pisma Świętego z Dziejów Apostolskich 20, 7-13 *dla Rodziców * dla Dzieci w podgrupach wiekowych: 0-2 - dzieci pozostają przy rodzicach lub z opiekunką; 3-6 lat, 7-9 lat i  10 wzwyż - oddzielne warsztaty, - 18:00 Czas na przekąski dla dzieci - 18:45 Eucharystia w kaplicy Organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Sursum Corda. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Prosimy jedynie o dobrowolne datki na potrzeby organizacji wydarzenia - do pudełka wystawionego podczas spotkania (np. na napoje, ciastka czy artykuły papiernicze niezbędne do przeprowadzenia warsztatów). Data i adres spotkania - 27.04.19 r., początek o 15.30, ul. Zamoyskiego 56, w Krakowie. Wejście przez furtę. Uczestników oraz nowych zainteresowanych zachęcamy do zapisów - Zapisy: rodziny.sne@gmail.com

Czytaj więcej »
30Kwiecień
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

Spotkanie wspólnoty połączone w wystąpieniem diakonii teatralnej

W najbliższy wtorek podczas spotkania wspólnoty (salka górna) diakonia teatralna zaprezentuje nam krótką scenkę dramatyczną pt."Jezus i Samarytanka" na podstawie Ewangelii św. Jana (4 rozdział). Wystąpienie będzie stanowić wstęp do modlitwy wspólnotowej. Rozpoczynamy standardowo o 18.30 Mszą Świętą, a następnie przechodzimy do salki na poddaszu.

Czytaj więcej »

Maj 2019

02Maj
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

Kurs Jezus w czterech Ewangeliach

Jeżeli chcesz lepiej poznać, bardziej pokochać i wierniej głosić Jezusa Chrystusa, nie przechodź obojętnie obok tej propozycji. Dzięki świadectwu czterech Ewangelistów: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana, odkryjesz głębię poszczególnych Ewangelii. Ukazują one w pełni osobę Jezusa i prowadzą Cię do poznania Jego samego i do osobistego spotkania się z Nim. Ramowy plan kursu Czwartek 2 maja Recepcja czynna jest od godz. 15.30. Rozpoczęcie kolacją o godz. 17.30. Zakończenie dnia ok. 21.30. Uwaga: w czwartek 2 maja nie jest przewidziana wspólna Msza Święta dla uczestników kursu. Prosimy o udział w Mszy św. swoich parafiach. Piątek 3 maja Sobota 4 maja Rozpoczęcie o 8.00 zakończenie ok. 21.00 Niedziela 5 maja Rozpoczęcie o 8.00 zakończenie ok. 15.00   Prowadzi: SNE Umiłowanego ucznia, Toruń Kiedy: 2 - 5 maja 2019 Miejsce: Dom Rekolekcyjny Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Kraków Koszty: 290 zł (zamieszkanie); 190 zł  (osoby dochodzące)   Na kurs przyjmujemy wyłącznie osoby, które brały udział w trzech podstawowych kursach SESA (Nowe Życie, Emaus, Jan). Zapisy zostały zamknięte. Zapraszamy na kolejny kurs!  

Czytaj więcej »
11Maj
Ośrodek Rekolekcyjny Rynias, ul. Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska

Majówka dla animatorów Sursum Corda

Serdecznie zapraszamy na pierwszą majówkę w historii naszej wspólnoty i SNE Sursum Corda dla liderów diakonii oraz animatorów małych grup (razem z rodzinami). Spotykamy się w malowniczym miejscu, na Ryniasie (Ośrodek Rekolekcyjny Matki Bożej z Gór) w sobotę 11 maja. Celem spotkania jest odpoczynek, budowanie wspólnoty oraz modlitwa. Ramowy plan majówki Przyjazd we własnym zakresie do godz. 10.30 10.30 - Uwielbienie 11.00 - Nauczanie + dzielenie się w małych grupach, podsumowanie 13.30 - Pic- nic Gry i zabawy integracyjne 17.00 - Msza Święta z uwielbieniem 18.30 - Agapa Wyjazd do domu Koszty: bezpłatne. Jest możliwość noclegu z piątku na sobotę i soboty na niedzielę. Osoby nocujące będą proszone o pomoc w przygotowaniu sobotniej agapy i przyjmowaniu braci i sióstr dojeżdżających. Należy zabrać ze sobą. Informacje organizacyjne: Uczestników majówki prosimy o przywiezienie produktów na pic-nic oraz na agapę. Osoba odpowiedzialna za koordynację kulinarną: Iza Nowaczek-Grzyba. Formularz zgłoszeń na majówkę zostanie wysłany osobiście do liderów diakonii oraz animatorów małych grup.

Czytaj więcej »
21Maj
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

Adoracja, Eucharystia & Agapa

We wtorek, 21.05.b.r., zapraszamy na wspólnotową Adorację i Mszę Świętą w kaplicy (II piętro) oraz na agapę. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, również do tych, którzy chcieliby odwiedzić nas po raz pierwszy! Plan spotkania: - Od godz. 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.  Możliwość spowiedzi, rozmowy z kapłanem (o. Paweł Drobot CSsR). - 19.00 - Eucharystia (kaplica domu rekolekcyjnego). Po Mszy Świętej agapa, tj. czas na lepsze poznanie się - luźne rozmowy przy przekąskach i napojach. Zachęcamy do zabrania ze sobą ulubionych smakołyków. Do zobaczenia! Uwaga: wchodzimy przez furtę od ulicy Zamoyskiego (nie przez kościół).

Czytaj więcej »
25Maj
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

Szkoła animatora (I & II rok)

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach szkoły animatora SNE.

Czytaj więcej »
25Maj
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

IX Dzień dla Rodzin

W sobotę 25.05 b.r. zapraszamy na kolejne spotkanie dla rodzin pragnących wzrastać w oparciu o wartości chrześcijańskie! Plan wydarzenia: - 15:30 Podwieczorek - 16:00 Modlitwa uwielbienia dla dzieci i rodziców - 16:30 Zajęcia warsztatowe - temat: "metki, etykietki" z odwołaniem do Słowa: Łk 19,1-10 *dla Rodziców * dla Dzieci w podgrupach wiekowych: 0-2 - dzieci pozostają przy rodzicach lub z opiekunką; 3-6 lat, 7-9 lat i  10 wzwyż - oddzielne warsztaty, - 18:00 Czas na przekąski dla dzieci - 18:45 Eucharystia w kaplicy Organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Sursum Corda. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Prosimy jedynie o dobrowolne datki na potrzeby organizacji wydarzenia - do pudełka wystawionego podczas spotkania (np. na napoje, ciastka czy artykuły papiernicze niezbędne do przeprowadzenia warsztatów). Data i adres spotkania - 25.05.19 r., początek o 15.30, ul. Zamoyskiego 56, w Krakowie. Wejście przez furtę. Uczestników oraz nowych zainteresowanych zachęcamy do zapisów - Zapisy: rodziny.sne@gmail.com Telefon:

Czytaj więcej »

Czerwiec 2019

08Czerwiec
Kościół pw. MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Już dziś zapraszamy na wspólną modlitwę, uwielbienie oraz czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przy ul. Zamoyskiego 56 w Krakowie, w dniu 8 czerwca. Plan wydarzenia: 20.00 - konferencja i uwielbienie 23.00 - Eucharystia 24.00 - Agapa Zarezerwujcie ten wieczór na wspólną modlitwę i świętowanie.  

Czytaj więcej »
18Czerwiec
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

Adoracja, Eucharystia & Agapa (grill)

We wtorek, 18.06.b.r., zapraszamy na wspólnotową Adorację i Mszę Świętą w kaplicy (II piętro) oraz na agapę w formie grilla, jeśli pogoda nam dopisze. Jest to spotkanie o szczególnym charakterze ponieważ chcemy w tym dniu podziękować o. Pawłowi za jego posługę opiekuna duchowego naszej wspólnoty przed wyjazdem w nowe miejsce ewangelizacji. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, również do tych, którzy chcieliby odwiedzić nas po raz pierwszy! Plan spotkania: - Od godz. 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.  Możliwość spowiedzi, rozmowy z kapłanem (o. Paweł Drobot CSsR). - 19.00 - Eucharystia (kaplica domu rekolekcyjnego). Po Mszy Świętej agapa, tj. czas na lepsze poznanie się - luźne rozmowy. Do zobaczenia!  

Czytaj więcej »
22Czerwiec
Dom rekolekcyjny MB Nieustającej Pomocy, Zamoyskiego 56
Kraków, małopolskie Polska

X Dzień dla Rodzin

W sobotę 22.06 b.r. zapraszamy na kolejne, ostatnie przed wakacjami, spotkanie dla rodzin pragnących wzrastać w oparciu o wartości chrześcijańskie! Plan wydarzenia: - 15:30 Podwieczorek - 16:00 Modlitwa uwielbienia dla dzieci i rodziców - 16:30 Zajęcia warsztatowe; temat: Wyjść na spotkanie, w oparciu o Słowo: J 11, 1-44: *dla Rodziców * dla Dzieci w podgrupach wiekowych: 0-2 - dzieci pozostają przy rodzicach lub z opiekunką; 3-6 lat, 7-9 lat i  10 wzwyż - oddzielne warsztaty, - 18:00 Czas na przekąski dla dzieci - 18:45 Eucharystia w kaplicy Organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Sursum Corda. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Prosimy jedynie o dobrowolne datki na potrzeby organizacji wydarzenia - do pudełka wystawionego podczas spotkania (np. na napoje, ciastka czy artykuły papiernicze niezbędne do przeprowadzenia warsztatów). Data i adres spotkania - 22.06.19 r., początek o 15.30, ul. Zamoyskiego 56, w Krakowie. Wejście przez furtę. Uczestników oraz nowych zainteresowanych zachęcamy do zapisów - Zapisy: rodziny.sne@gmail.com

Czytaj więcej »

Lipiec 2019

24Lipiec
Dom Rekolekcyjny Góra Tabor (Lubaszowa), Lubaszowa 33
Lubaszowa, Podkarpackie 33-172

Kurs Jan

Kurs ten określany jest często „sercem” Szkoły Nowej Ewangelizacji. Jest to kurs duchowości uczniostwa. Pomaga wejść na drogę bycia umiłowanym uczniem Mistrza, Jezusa Chrystusa, by stawać się coraz bardziej podobnym do Niego. Celem kursu jest doprowadzenie uczestnika do tego, aby stał się uczniem jedynego Mistrza – Jezusa, by tak jak Jan był umiłowanym uczniem, który spoczywa na sercu Jezusa, który zna i słyszy Jego głos. Kurs ten uczy tego jak słuchać Boga, w jaki sposób usłyszeć Jego głos pośród zgiełku życia, jak stać się Jego przyjacielem, jak sprawić by relacje, w które wchodzimy były zdrowe i budowane w miłości i prawdzie, jak stać się uczniem, który siada u stóp swego jedynego Mistrza, by być jak On. Kurs ukazuje na podstawie postaci św. Jana nie tylko jak być uczniem Jezusa, ale także jak formować kolejnych uczniów Jedynego Mistrza. Ramowy program kursu Środa 24 lipca 16.30 - Recepcja 17.30 - Kolacja 18.30 - Rozpoczęcie ok. 21.30 - Zakończenie Czwartek 25 lipca, piątek 26 lipca , sobota 27 lipca 7.30 - Rozpoczęcie ok. 21.30 - Zakończenie dnia Niedziela 28 lipca 7.30 - Rozpoczęcie ok. 13.30 - Zakończenie Kursu Na kurs przyjmujemy tylko osoby, które będą brać dział w całości. Ważne: Warunkiem uczestnictwa jest przeżycie kursów Nowe Życie i Emaus oraz przynależność do wspólnoty. Zgłoszenia niespełniające tych warunków nie będą akceptowane. Ze względu na specyfikę kursu osoby, które chcą w nim wziąć udział i przeżyć go w pełni zapraszamy do udziału wraz zamieszkaniem, nawet jeżeli pochodzą z Krakowa. Kurs prowadzi:  SNE Sursum Corda Miejsce: Dom Rekolekcyjny Góra Tabor, Lubaszowa Koszt: Zamieszkanie: 320 zł; Dochodzący: 220 zł; Dzieci do lat 3 bez opłat; 4-10 lat: 120 zł; 11-15 lat: 160 zł. Uwaga: Dla rodziców z małymi dziećmi. Zapewniamy opiekę w czasie trwania zajęć dla dzieci.   Przejdź do formularza zapisów (lista rezerwowa)>>>  

Czytaj więcej »

Sierpień 2019

13Sierpień
Kościół Świętego Krzyża w Zakopanem, ul. Chałubińskiego 30
Zakopane, małopolskie 34-500

TATRZAŃSKIE WORSHIP

Tatrzańskie Worship to wydarzenie wpisujące się w ewangelizację Zakopanego, prowadzoną przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej „Sursum Corda” (www.sne.diecezja.pl), oraz zaprzyjaźnione wspólnoty charyzmatyczne z Zakopanego i okolic. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest głoszenie Dobrej Nowiny i przyprowadzenie do Jezusa obecnego w sakramentach. Podczas konferencji “Tatrzańskie Worship” poruszany będzie temat codzienności w Mocy Ducha Bożego, będzie też można skorzystać z modlitwy wstawienniczej i posłuchać świadectw ludzi przemienionych przez spotkanie z żywym Bogiem. Przygotowaliśmy również czas na wspólną modlitwę uwielbienia, oraz Eucharystię.   14.00-16.00 – Ewangelizacja uliczna. Plan wydarzeń w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża w Zakopanem:   16.30 – przygotowanie do Eucharystii 17.00 – Msza święta 18.00 – Diakonia tańca 18.15 – Konferencja ze świadectwami: Codzienność w mocy Ducha Bożego 19.15 – 21.00 – Koncert uwielbienia (w czasie koncertu sakrament pojednania i pokuty, modlitwa wstawiennicza)

Czytaj więcej »
+ Export Events