Kurs Emaus

Jest to nie tyle kurs biblijny, co spotkanie ze Słowem Bożym. Pozwala rozkochać się w nim i tłumaczy czym ono jest dla każdego człowieka. Jest to możliwość spotkania się z Jezusem Zmartwychwstałym, który chce swoją miłością i pokojem na nowo rozpalać zniechęcone i rozczarowane ludzkie serca. To czas dający możliwość pogłębienia relacji z Jezusem Słowem, który mówi do nas na kartach Biblii.

Uczestnik tego kursu może doświadczyć, czym powinno być w życiu człowieka Słowo Boże oraz jak skuteczne jest jego działanie. To czas rozpoznawania Jezusa jako Mesjasza zapowiadanego przez Stary Testament. Kurs umożliwia każdemu uczestnikowi rozpoznanie Chrystusa tak, jak dał się On rozpoznać uczniom z Emaus – w czasie Liturgii Słowa i Liturgii Eucharystii, aby mógł stać się świadkiem Boga żyjącego.

Koszty: 90 zł (koszty organizacji + kolacja piątek; obiad i kolacja sobota); 190 (koszty organizacji + zamieszkanie i wyżywienie). Istnieje możliwość wykupienia obiadu w niedzielę za dodatkową opłatą 15 zł (patrz formularz zgłoszeń).

Ramowy plan kursu

Piątek: Recepcja czynna jest od 15.30. Rozpoczęcie godz. 17.00 (kolacja) zakończenie ok. 21.30.

Uwaga: w piątek wieczorem nie ma wspólnej Mszy Świętej. Osoby, które w ten dzień chcą brać udział w Mszy Świętej, prosimy. aby uczestniczyły w niej rano.

Sobota: Rozpoczęcie 8.30, zakończenie ok. 21.15.

Niedziela: Rozpoczęcie 8.30, zakończenie ok. 14.00.

Szczegółowy plan poszczególnych na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie trwania kursu.

Kurs stanowi całość od piątku do niedzieli.  Nie przyjmujemy zgłoszeń na jeden lub dwa dni udziału.

Uwaga!
Warunkiem udziału jest wcześniejsze przeżycie kursu Nowe Życie