Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie

opublikowane przez

Rok 2017 rozpoczął się dla naszej wspólnoty od szczególnych odwiedzin. 3 stycznia gościła w naszej wspólnocie Maryja w kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu wieczorem celebrowaliśmy Eucharystię w czasie której 57 braci i sióstr ze wspólnoty Redemptor i SNE Surcum Corda złożyło deklarację formacji na 1,2 i  3 roku.

Gdy ikona ta peregrynowała po raz pierwszy, Stefan kard. Wyszyński, Prymas Polski zwrócił się do wspólnot zakonnych takimi słowami: „Przyjmijcie w Waszym Betlejem zakonnym jako Dziewicę Bożą Rodzicielkę, która dała światu Syna Bożego, a Waszym Gospodom zakonnym chce dać Synów w licznych powołaniach, ku Radości Waszej i Chwale Bożej, ku rozrostowi Kościoła Chrystusowego. Będę dla was Matką niezwykle płodną, będę Waszym Pokojem i Miłością, będę Waszym Bogactwem i Mądrością, Waszym Rozrostem i Wytrwaniem”.

Przyjęliśmy te słowa jako proroctwo dla naszej wspólnoty oraz Archidiecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Srusum Corda” jako proroctwo na nowy rok.

Tego wieczoru zostało do nas skierowane także słowo z Ewangelii wg. św. Jana 2,1-11 – Wesele w Kanie Galilejskiej. Słowo to będzie światłem dla naszej wspólnoty przez cały 2017 rok. Natomiast szczególną patronką i przewodniczką na drogach ewangelizacji będzie dla nas Maryja.

Wspólnota Redemptor i SNE Sursum Corda została zawierzona Matce Bożej.

Akt oddania się Matce Bożej

Matko Boże, Niepokalana Maryjo, Tobie poświęcamy ciało i duszę każdego z nas, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jesteśmy i co posiadamy.

Ochotnym sercem oddajemy się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiamy Ci zupełną swobodę posługiwania się nami dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Chcemy odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiemy, że własnymi siłami niczego nie dokonamy. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna, i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, aby nasza wspólnota, nasze rodziny i wszystkie wspólnoty oraz cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twoim i Twego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen

zdj. Andrzej Lipski, aut. o. Paweł Drobot CSsR