GDZIE i KIEDY
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?:

ul. Zamoyskiego 56, Kraków (Podgórze)

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?:

każdy wtorek, g.18.30

DODATKOWE INFO:
TUTAJ
Słowo Boże na dziś
Nasz FACEBOOK
CHCESZ NAS WSPOMÓC?
Możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto:
Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda
ul. Zamojskiego 56, 30-523 Kraków
nr konta:
89 1140 2004 0000 3202 7819 8349
Tytułem: Darowizna na cele statutowe stowarzyszenia

Kurs Estera w Warszawie

Kurs Estera w Warszawie
przez

W dniach 6-8 grudnia 2019 roku,  w Warszawie, odbył się kurs Estera dla kobiet, prowadzony przez ekipę SNE Sursum Corda we współpracy z warszawskim oddziałem Dzielnych Niewiast. W nowoczesnych wnętrzach Centrum Okopowa Caritas Polska kobiety w różnym wieku i różnego stanu odkrywały swą tożsamość umiłowanej córki Boga.
Był to wyjątkowy czas działania Boga, który dotykał serc uczestniczek uzdrawiając i uwalniając je od trudnej przeszłości.

Poniżej kilka świadectw oraz galeria zdjęć.

Poznałam zranienie z dzieciństwa, którego do tej pory nie byłam świadoma. Zobaczyłam jak to zranienie wpływa na mnie i na moje relacje z innymi ludźmi. Oddałam to zranienie Jezusowi i wierzę, że On mnie uzdrowi we właściwym czasie i we właściwym czasie da mi całkowitą wolność w zjednoczeniu z Nim.
Ilona

***
Dziękuję za ten piękny czas, za te słowa, których tak bardzo potrzebowałam. Nie pozwalałam innym siebie kochać, bo ten, od którego oczekiwałam miłości nie dał mi jej. Dostałam ból i rany. Bałam się relacji z innymi, szczególnie z mężczyznami. Obawiałam się, że znów będzie bolało. Dziękuję za to doświadczenie, że mogłam poczuć się wartościowa, za tę świadomość, że nie jestem sama w swoim bólu. Dziękuję za doświadczenie, że istnieją mężczyźni, przy których kobieta może czuć się w pełni kobietą. Dodaje to pewności  i łamie
moje niektóre stereotypy.
Anna

***

Na rekolekcjach uzdrowienia wspomnień w Magdalence (styczeń 2018) Bóg-Tatuś pozwolił mi odkrywać Siebie jako mojego miłującego i w pełni akceptującego mnie Tatusia. Teraz na rekolekcjach Estera Bóg-Tatuś pokazał mi, że chce uzdrowić we mnie mój obraz siebie samej jako kobiety akceptującej siebie, bez masek i narzucanych przez innych ról. Mój Bóg-Tatuś na drodze budowania z Nim bliższej relacji dał mi tutaj na kursie Estera idealny czas, abym odważnie stanęła w prawdzie wobec faktu, że zaprzeczałam swej kobiecości jak amazonka. Dziękuję Bogu-Tatusiowi, że trzymając mnie w swoich ramionach, wspomagał mnie przez konferencje, inne aktywności na kursie, a także przez modlitwę wstawienniczą i Mszę św. pomógł mi wybaczyć sobie i moim “katom”, a do tego zyskałam wolność od masek, ról – zyskałam tożsamość i samoakceptację, akceptację siebie samej jako pięknej kobiety. Bóg zapłać za ten kurs i Waszą, prowadzących i o. Pawła, posługę.

Agnieszka Anna

***

Na tych rekolekcjach odkryłam i przyjęłam w sercu, że jestem córką Boga. Mam przede wszystkim relację z Jezusem. Na kursie Estera po raz pierwszy do Boga Ojca powiedziałam “Tatusiu”. Dotąd zawsze odległy, groźny, staje się łagodny, bliższy. Drugi obszar, który Pan dotknął na tych rekolekcjach, to gniew i przebaczenie. Wydawało mi się, że już tak dużo zrobiłam w kwestii przebaczenia, i trochę się poddawałam. Miałam wrażenie, że doszłam do ściany, i już nic więcej nie da się zrobić. Wypróbowałam już tyle metod (i narzędzi). Na kursie bardzo przemówił do mnie przez pewien obraz, który uświadomił mi, że rany głęboko ukryte w sercu sprawiają, że ranię innych, odrzucam ich od siebie. W tym temacie uczyniłam kolejny krok. Przytuliłam do serca osobę, która bardzo mnie zraniła, a to pomogło przełamać mój gniew. Wierzę, że mogę całkowicie przebaczyć i nie nieść już tego ogromnego ciężaru. Chwała Panu. 
Ewa

***

Dziękuję Panu Bogu za to, że przemówił prosto do MNIE. Bóg nazwał mnie po imieniu, trafił do MOJEGO SERCA. Poczułam się najważniejsza i najpiękniejsza w Jego oczach. Chwała Tobie Jezu za to, że przyszedłeś do mnie, do mojego życia, do mojego gniewu – dziękuję, że mogłam Ci to zostawić.

Monika P

***

Bardzo ważne i budujące było dla mnie otrzymanie nowej tożsamości. Ważna też była oprawa kursu, dbałość o szczegóły, o piękno. Uświadomiłam siebie, że zawsze powinnam o siebie dbać, szanować siebie. To jak ja sama mówię o sobie, jak traktuję siebie, może mnie budować lub nie. Bóg mnie kocha i uczy mnie tej miłości do samej siebie. Jest to dla mnie całkiem nowe zadanie. Jestem ważna i godna szacunku, bo jestem Jego ukochaną córką. Amen.

Kasia, 49 lat

Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.Kurs Estera Warszawa 7-8.12.2019 r.
podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.