GDZIE i KIEDY
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?:

ul. Zamoyskiego 56, Kraków (Podgórze)

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?:

każdy wtorek, g.18.30

DODATKOWE INFO:
TUTAJ
Słowo Boże na dziś
Nasz FACEBOOK
CHCESZ NAS WSPOMÓC?
Możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto:
Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda
ul. Zamojskiego 56, 30-523 Kraków
nr konta:
89 1140 2004 0000 3202 7819 8349
Tytułem: Darowizna na cele statutowe stowarzyszenia

Kurs Modlitwa Wstawiennicza w NE

Kurs Modlitwa Wstawiennicza w NE
przez

W dniach 17-19.01.2020 ponad 70 osób z różnych wspólnot, z różnych stron Polski uczestniczyło w kursie Modlitwa Wstawiennicza w Nowej Ewangelizacji. Prowadząca p. Krystyna Sobczyk – członek Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, odpowiedzialna za posługę modlitwy wstawienniczej,  przypomniała uczestnikom kursu, że ewangelizacja to Ewangelia w akcji, w działaniu, które należy podjąć natychmiast, ponieważ miłość Chrystusa nas przynagla. Modlitwa wstawiennicza w kontekście głoszenia Kerygmatu jest wydarzeniem, wprowadzeniem w doświadczenie Boga, spotkaniem człowieka z Bogiem.

Uczestnicy kursu odkrywali, że najważniejsze jest serce wstawiennika przed Bogiem, czyste ręce wzniesione w ufnej modlitwie, doświadczenie bycia uczniem Jezusa. Był również czas przeznaczony na praktykę – warsztaty, w czasie których uczestnicy w małych grupach modlili się wstawienniczo za siebie nawzajem.

Dla wszystkich uczestników był to szczególny czas łaski, czas doświadczenia spotkania z Bogiem, a dla wielu czas podejmowania decyzji i konkretnej odpowiedzi na pytanie Jezusa: „ Czy chcesz iść za Mną?”

Kurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej EwangelizacjiKurs Modlitwy Wstawienniczej w Nowej Ewangelizacji
podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.