przez

Drodzy,

serdecznie Was pozdrawiamy. Wszyscy razem przeżywamy ten trudny czas, w którym jesteśmy wzywani do okazywania miłości wobec Boga i bliźniego. Miłość ta ma niejedno oblicze. Jednym z nich jest troska o siebie nawzajem, również w wymiarze zdrowia fizycznego. Dlatego jako zarząd naszej Wspólnoty podejmujemy decyzję o zawieszeniu naszych wspólnotowych spotkań na okres najbliższych dwóch tygodni. Najbliższym planowanym spotkaniem będzie nocne czuwanie pokutne z 27 na 28 marca. Była o nim mowa w ostatni wtorek. Jest to data warunkowa – o ile nie pojawią się nowe okoliczności i przeciwwskazania. Będziemy Was o tym informować na bieżąco.

Oznacza to, że nie odbędą się również wszystkie inne zaplanowane w tym czasie spotkania:

• 18 marca – Spotkanie Diakonii Modlitwy Wstawienniczej,
  • 20 marca – Duchowa Szkoła Rodzica,
  • 21 marca – Szkoła animatora,
  • wszystkie spotkania małych grupek.

Ta decyzja nie jest wyrazem braku wiary w Bożą Opatrzność. Pamiętacie Ewangelię z I niedzieli Wielkiego Postu? „Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego.” (Mt 4, 5 – 7). Nie wystawiajmy Pana na próbę.

I jeszcze BARDZO WAŻNA sprawa i prośba: wspierajmy się w tych dniach jako Wspólnota. Dlatego tych z Was, którzy z różnych powodów mają obawy przed wyjściem z domu, a mają potrzebę zrobienia zakupów lub otrzymania innej formy pomocy, prosimy o kontakt: o. Witold 516 072 451, Karol 531 724 089.  Postaramy się, aby taką pomoc zorganizować jak najszybciej. Gdyby ktoś z Was potrzebował rozmowy z duszpasterzem to proszę dzwonić, o każdej porze dnia.

Umacniajmy się duchowo, korzystajmy z sakramentów, kościoły są otwarte (codziennie np. w kościele pw. MBNP odbywają się Msze św., na które można przybyć), pamiętając że pierwszą z cnót głównych jest roztropność. Dopiero po niej idą sprawiedliwość, umiarkowanie i męstwo.

Miejmy zaufanie do naszych pasterzy, którzy bardzo jasno codziennie zabierają głos mówiąc o potrzebie dostępu do Eucharystii, a zarazem właśnie o potrzebie roztropności. Polecamy Wam dzisiejszy komunikat biskupów w tej sprawie: https://diecezja.pl/aktualnosci/komunikat-rady-stalej-konferencji-episkopatu-polski/.
Jedną z decyzji jest udzielenie obowiązującej do 29 marca dyspensy od obowiązku udziały w niedzielnej Mszy św.:

• osobom w podeszłym wieku,
  • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp),
  • dzieciom i młodzieży szkolnej,
  • dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę,
  • osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Kochani, nieraz modlimy się na naszych spotkaniach o uzdrowienie  – dziś świat wyjątkowo potrzebuje naszego charyzmatu modlitwy – módlmy się więc codziennie i gorąco o ustanie pandemii, jaka obecnie nas dotyka. Módlmy się też za siebie nawzajem i nie traćmy ducha – jesteśmy w najlepszym miejscu, w Bożych rękach.

W modlitwie,

Zarząd wspólnoty Sursum Corda