NOWE ŻYCIE w Zakopanem. Świadectwa

Podczas trzech dni w pomieszczeniach pod Kościołem Św. Krzyża w Zakopanem działy się wspaniałe rzeczy.  W dniach 29 – 31 marca odbywał się kurs „Nowe Życie”. W kursie brały udział osoby zaangażowane w życie wspólnot oraz ci, którzy dowiedzieli się o kursie podczas wieczoru uwielbienia „Sursum Corda” na Krzeptówkach. Byli nawet tacy, którzy nie zaplanowali tego wcześniej, w ostatniej chwili, przechodząc zobaczyli plakat o rozpoczynającym się kursie i po prostu „z marszu” weszli.

Konferencje, świadectwa, animacje, wspólna modlitwa, Eucharystia, spowiedź, modlitwa wstawiennicza, wspólne uwielbienie śpiewem – różne chwile i różne sytuacje dotykały i poruszały uczestników.

Ostatni dzień był czasem jedności, nowych relacji i więzi między wszystkimi osobami – uczestnikami kursu i członkami ekipy. Serca rozpalał ogień Bożej miłości i pragnienie wzrastania w nowym życiu, a na twarzach jaśniała radość i zadowolenie z odnowienia relacji z naszym Ojcem.

Dorota

Świadectwa

Doświadczyłam na nowo żywej obecności Pana pośród nas. Otrzymałam pokój serca i przypływ nowych sił do dalszego życia. Chwała Panu!

****

Bardzo dobrze przeżyty czas utwierdzenia się w tym, że Bóg mnie kocha, pomimo iż tak wiele mi brakuje.

****

Dziękuję Panu Bogu! On zaprowadził mnie na Krzeptówki, On dał mi do ręki ulotkę o rekolekcjach (wcześniej nie dał mi uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych w parafii, to miało być zamiast). On pomógł i mój mąż też zdecydował się przyjechać. On mnie ukochał i jestem Jego córką – to przypomniał mi kolejny raz, a ja uwierzyłam, że mnie kocha. On mi dał przebaczenie – sobie i innym. On wlał we mnie swoją miłość i nie boję się.

****

Przyszedłem na kurs Nowe Życie by rozpocząć nowe życie z Jezusem, uznać go za swojego Pana. Myślałem, że to będzie formalność. Jednak Bóg mnie zaskoczył. Choć doświadczyłem wcześniej dotyku Bożej miłości, stanąłem w prawdzie, że nie potrafię sam ułożyć szczęśliwie życia, że przede wszystkim jestem grzeszny i potrzebuję zbawienia.Dziś jestem gotowy poświęcić swoje życie Jezusowi. Doświadczyłem, że jestem umiłowanym dzieckiem Boga i muszę mu zrobić miejsce w moim sercu. To miejsce było przepełnione sprawami codzienności. Zrozumiałem to, obrałem Jezusa za króla mojego życia. Teraz On panuje.

****

Jestem człowiekiem nawróconym od dwóch, trzech lat. Kurs Nowe Życie tchnął we mnie moc, nowe siły, przybliżył mi osobę Jezusa. Mam zamiar być lepszym chrześcijaninem. Kurs będę miło wspominał i polecał każdemu, kto chciałby odkryć w sobie powołanie.

****

Przez moment miałam wątpliwości czy dobrze robię, że uczestniczę w tym kursie, a nie jestem w tym czasie z rodziną i dziećmi. Ale Pan dał mi poznać Jego wolę podczas czytania w przerwie Pisma Świętego. W liście do Rzymian była mowa właśnie o nowym życiu. To utwierdziło mnie o słuszności mojego wyboru.

****

Duch Święty obdarzył mnie darem radości i pokoju w sercu.

****

Gdyby moja żona nie uczestniczyła w kursie rok temu, możliwe, że nie bylibyśmy razem. To dzięki jej nawróceniu doświadczyliśmy nowego, lepszego życia, życia z Panem.

DSC_0763DSC_0675DSC_0774DSC_0767DSC_0707DSC_0713DSC_0775DSC_0780DSC_0715DSC_0764DSC_0744DSC_0727DSC_0702DSC_0711DSC_0700DSC_0706DSC_0706DSC_0713DSC_0709DSC_0766DSC_0711DSC_0679DSC_0707DSC_0715
podziel się