PIERWSZY DZIEŃ RYNIASU 28.07.2019 r.

Pierwszy Dzień Ryniasu to dzień wdzięczności i modlitwy za wszystkich, którzy przyczynili się do powstania Ośrodka Matki Bożej z Gór na Ryniasie i przyjaciół tego miejsca.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji dobrodziejów, gości oraz mieszkańców, której przewodniczył ojciec prowincjał Janusz Sok CSsR. Wraz z nim celebrowali o. Paweł Drobot – dotychczasowy opiekun tego miejsca, o. Andrzej Kowalski przejmujący te obowiązki oraz o. Stanisław Gruszka prowadzący właśnie rekolekcje dla rodzin.

Po Eucharystii poświęcone zostały stacje drogi krzyżowej wykonane przez rzeźbiarza Wojciecha Łacka. Nie zabrakło oczywiście góralskiej kapeli. Wśród zgromadzonych byli goście z różnych regionów naszego kraju, mieszkańcy Ryniasu i okoliczni goście w góralskich strojach. Średnia wieku została obniżona przez liczną grupę dzieci przybyłych ze swoimi rodzicami.

Po Mszy Świętej przyszedł czas na fotografię uczestników i agapę przy wspólnie zastawionym stole. Był to także czas dzielenia się dobrymi przeżyciami, świadectwami i płynącymi z serca słowami.

W sercach uczestników pozostaną słowa ojca Prowincjała o dziurawym wiadrze, którym jest każdy z nas, a które może zostać napełnione tylko wtedy, gdy zostanie wrzucone w ocean Bożej miłości.

Dzień Ryniasu 28.07.2019r.Dzień Ryniasu 28.07.2019r.Dzień Ryniasu 28.07.2019r.Dzień Ryniasu 28.07.2019r.Dzień Ryniasu 28.07.2019r.Dzień Ryniasu 28.07.2019r.
podziel się