GDZIE i KIEDY
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?:

ul. Zamoyskiego 56, Kraków (Podgórze)

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?:

każdy wtorek, g.18.30

DODATKOWE INFO:
TUTAJ
Słowo Boże na dziś
Nasz FACEBOOK
CHCESZ NAS WSPOMÓC?
Możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto:
Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda
ul. Zamojskiego 56, 30-523 Kraków
nr konta:
89 1140 2004 0000 3202 7819 8349
Tytułem: Darowizna na cele statutowe stowarzyszenia

Świadectwa z kursu A1 (11-13.01.2019)

przez

Kurs rozjaśnił mi wiele spraw „technicznych” dotyczących prowadzenia grupki, których nie znałam. Otrzymałam też odpowiedź na pytania dotyczące problemów pojawiających się wśród członków grupki i ich przyczyn, relacji między nimi.

Otrzymałam wskazówki, jak zbudować grupkę, na co zwracać uwagę. Ale mam też świadomość, że „Animator, to nie wielbłąd…” i mogę wszystko oddać Jezusowi, a On mi pomoże.

Zabieram ze sobą obrazek z pierwszej konferencji – Jan Chrzciciel prowadzący uczniów do Jezusa.

                                                                                                                                   Dorota

***

Kurs był czasem, w którym uświadomiłam sobie, że jestem wybrana przez Boga. Bardzo mocno potwierdziło mi to, że wszystkie zadania, polecenia z pomocą Ducha Św. wykonywałam bez większego problemu. Czułam wielką wdzięczność do Boga za to wybranie i obdarowanie mnie takim zaufaniem, że ja mam prowadzić innych do spotkania z Jezusem. Doświadczyłam też dotyku Boga przez Jego Słowo. Kiedy po modlitwie wstawienniczej prosiłam Pana, aby powiedział coś do mnie, dostałam słowo: „Zwróciłam się do Pana, a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszelkiego leku.” (Ps 34). Intencją modlitwy wstawienniczej było uwolnienie mnie od lęku, strachu, który czasem jest we mnie. Odczułam ogromny pokój i miłość Boga. Płakałam ze wzruszenia i radości z doświadczenia obecności Boga.

                                                                                                                              Jola

***

Potrzebowałam tej wiedzy, jak prowadzić grupkę, bo takie zadanie dostałam od moderatora i zgodziłam się podjąć tego zadania. Wierzę, że skoro Bóg mnie do tego powołuje, to da zdolności i rozwinie talenty do budowania małej grupki, relacji, pogłębiania wiedzy i zbliżania się do Bożej Miłości i Jego pełnej akceptacji.

                                                                                                                               Basia

***

Wzięcie udziału w kursie wymagało ode mnie ciężkich i trudnych decyzji. Byłam niemal bliska rezygnacji. Mimo to udało mi się przyjechać, a Bóg działając poprzez ekipę oraz innych uczestników znowu pokazał mi, że jestem w Jego opiece, że pozwala mi podejmować decyzje i dalej wzrastać. Zostałam umocniona w pragnieniu prowadzenia ludzi do Jezusa. Dziękuję za wskazanie mi znaczenia dzielenia, modlitwy i wzrostu.

                                                                                                                              Martyna

***

Podczas kursu A1 dowiedziałam się nowych rzeczy na swój temat. Kiedy brałam udział w modlitwie wstawienniczej usłyszałam, że jestem jak kwiat. Zinterpretowałam to tak, że dalej mogę się rozwijać i iść w wiele stron. Podczas mojego nauczania mówiłam o nadziei i podczas głoszenia dotarło do mnie, a w zasadzie po nim, że się nawet do tego nadaję i wierzę w to, że teraz będzie mi łatwiej wyjść do ludzi i po prostu mówić o Panu Jezusie, dzielić się moim niewielkim doświadczeniem i zachęcać młodych ludzi do poznawania Boga i spotkania Go w swoim życiu.

                                                                                                                                 Ania

***

Po tym kursie jestem wzmocniona wiarą i tym, że „wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”, bo to nie ja działam, tylko przeze mnie Duch Święty i Jezus, który prowadzi nas w drodze do zbawienia. Dziękuję Bogu za ten kurs, bo człowiek wzrasta i rozwija swoja wiarę. Ubogaca siebie i innych. Jestem wdzięczna organizatorom. Chwała Panu za ten czas łaski.

***

Zrozumiałem, czym jest naprawdę mała grupka. Jak jest ważna. Jaka to odpowiedzialność być animatorem. Trzeba ciągłego rozwoju, nawracania się, wytrwalej modlitwy.

***

Modlitwa wstawiennicza, w której poprosiłam o rozeznanie, czy powinnam służyć we wspólnocie, być w niej, czy w ogóle to jest moje miejsce. Upewniłam się, że Bóg pragnie, abym służyła Mu poprzez głoszenie Słowa Bożego. Od dawna czułam takie przynaglenie, od dawna słyszałam, że Jezus chce, abym świadczyła o Nim, mówiła o Nim i głosiła Jego Słowo. Może przez moją nieśmiałość nigdy nie „dostałam” takiej możliwości. Teraz wiem, że Bóg chce, aby mówiła o Nim i Jego Miłości.

                                                                                                                               Małgorzata

***

Miałem duży lęk przed małymi grupkami. Niechęć dzielenia się świadectwem, doświadczeniami, nawet życiem z innymi ludźmi. Gdy podczas modlitwy wstawienniczej poprosiłem o rozeznanie odnośnie formacji, otrzymałem przez jedną z sióstr modlących się obraz, w którym Pan pokazał mi,  że mam klucz do otwarcia. Dalsze aktywności: świadectwo, nauczanie w grupce (bardzo dla mnie trudne) z pomocą Duch Świętego były wykonalne. Dokonało się otwarcie – częściowe. Warto zaufać Panu. Chwała Panu za ten kurs.

                                                                                                                                 Paweł

***

Byłam ostatnio smutna. Codzienne moje problemy i problemy innych mnie mnie przytłaczały. Przyjechałam tu i zastanawiałam się, czy na pewno powinnam tu być. W czasie modlitwy wstawienniczej modliły się nade mną osoby miedzy innymi o radość, chociaż ich o to nie prosiłam. Później poczułam tak wielką radość i to, że Bóg jest we mnie. Tak jakbym zobaczyła Jezusa w swoim sercu. Bardzo cieszę się, że mogłam tu być. Problemy moje i innych oddałam Bogu. Jestem radosna – mam radość bycia dzieckiem Bożym. Chwała Panu.

                                                                                                                                  Anna

podziel się

Recommended Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.