GDZIE i KIEDY
GDZIE SIĘ SPOTYKAMY?:

ul. Zamoyskiego 56, Kraków (Podgórze)

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?:

każdy wtorek, g.18.30

DODATKOWE INFO:
TUTAJ
Słowo Boże na dziś
Nasz FACEBOOK
CHCESZ NAS WSPOMÓC?
Możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto:
Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda
ul. Zamojskiego 56, 30-523 Kraków
nr konta:
89 1140 2004 0000 3202 7819 8349
Tytułem: Darowizna na cele statutowe stowarzyszenia

Szkoła Nowej Ewangelizacji „SURSUM CORDA”


S

zkoła Nowej Ewangelizacji „Sursum corda” istnieje od roku 2006.
Inspiracją nazwy szkoły są słowa Jana Pawła II, który na zakończenie Mszy Świętej pod Wielką Krokwią w Zakopanem (6 czerwca 1997), nawiązując do górującego nad całym zgromadzeniem krzyża na Giewoncie powiedział:

Dzisiaj dziękowałem Bogu za to, że wasi przodkowie na Giewoncie wznieśli krzyż. Ten krzyż patrzy na całą Polskę, od Tatr aż do Bałtyku. I ten krzyż mówi całej Polsce: Surum Corda – W górę serca! Trzeba, ażeby całą Polska, od Bałtyku, aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum Corda – w górę serca! Amen.

Jan Paweł II Papież

W roku 2010 Szkoła Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej „Sursum corda” została oficjalnie erygowana przez ks. kard. Stanisława Dziwisza, który za dewizę biskupią przyjął słowa Sursum Corda.

Jej pierwszym moderatorem został mianowany ks. Paweł Kubani. Pierwszą siedzibą SNE było Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”  w Krakowie – Łagiewnikach. Kolejna lokalizacja to Parafia p.w. Krzyża Świętego w Krakowie (ul. Św. Krzyża 23).

W styczniu 2015 zmieniliśmy siedzibę. Aktualnie jest to Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w Krakowie (ul. Zamoyskiego 56) i połączyliśmy siły ze wspólnotą „Redemptor”. Od czerwca 2016 r. moderatorem szkoły był o. Paweł Drobot CSsR.  Od października 2018 zostały ujednolicone nazwy wspólnoty i SNE. Obecnie jesteśmy Wspólnotą i Szkołą Nowej Ewangelizacji „Sursum Corda”.

We wrześniu 2019 roku duszpasterzem wspólnoty został o. Witold Hetnar CSsR.

Podstawową działalność SNE stanowią kursy ewangelizacyjne, będące odpowiedzią na Jezusowe wezwanie: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16, 15). Chcemy głosić Pana, wychodząc do tych, którzy nie znają Boga lub znają Go, ale nie doświadczyli Jego mocy w swoim życiu. Aktualnie prowadzimy kursy „Nowe Życie” i „Emaus”, mamy jednak zamiar stopniowo poszerzać ofertę kursów.
Oprócz tego Szkoła prowadzi seminaria odnowy wiary, rekolekcje i wieczory uwielbienia.

Od stycznia 2016 r. SNE Sursum Corda wchodzi w sieć Kerygmatycznych Szkół św. Andrzeja (SESA  Polska).
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przyjdź na spotkanie wspólnoty „Sursum Corda” lub napisz do nas.