• To wydarzenie minęło.

DUCHOWA SZKOŁA DLA RODZICÓW …czyli, kiedy Bóg daje narzędzia rozwoju.

DUCHOWA SZKOŁA to spotkania dla rodziców prowadzone w formie warsztatowej.  Dotyczą one wychowania dzieci i relacji międzyludzkich. Spotkania te, to wyjątkowa nauka dialogu oraz kształtowanie więzi opartych na szacunku, gdzie głównym
prowadzącym jest Słowo Boże.
Program zawiera 6 tematów. Każde spotkanie organizowane będzie w Krakowie, przy ulicy Zamoyskiego 56 (Klasztor o. Redemptorystów) w piątki, w godzinach od 18 do 21, z wyjątkiem spotkania nr 4 i 5, które odbędą się w trybie weekendowym w Kościelisku (22-24.05.2020r.).

Tematy spotkań:

1. „PUSTE NACZYNIE PRZY STOLE”, 28.02.2020r.
Dowiesz się, co pomaga wypełniać „puste naczynia” naszych dzieci, co powoduje, że naczynia przeciekają lub pękają i dzieci się oddalają. Zobaczysz okno swego dziecka i może dane Ci będzie spojrzeć na nie w innym świetle.
Prowadzić nas będzie Słowo Boże Dz 20, 7-13 2.

2. „ZBROJA OCZEKIWAŃ I MOJE JA”, 20.03.2020r.
O akceptacji, oczekiwaniach i dojrzewaniu dziecka. Będziemy odkrywać to, co przygniata moje dziecko i co podcina mu skrzydła.
Prowadzić nas będzie Słowo Boże 1 Sm 17,1-48.

3. ”NAJWAŻNIEJSZA PODRÓŻ”, 17.04.2020r.
Zanim wyjdziemy na spotkanie z drugim człowiekiem, najpierw trzeba nam wyruszyć w drogę do samych siebie, poznać nasze piękno i siłę oraz to, co słabe i trudne. Ten, co nas przenika i zna najlepiej tą drogą nas prowadzi i to On jest tym, który nastraja nasze rozstrojone serca.
Prowadzić nas będzie Słowo Boże Ps 139.

4. „DROGA DOBRZE OZNAKOWANA”, Kościelisko, 22-24.05.2020r.
By bezpiecznie się poruszać, potrzeba oznakowanych szlaków, a gdy ich brakuje,
brakuje też bezpieczeństwa. Jaką drogę zostawił nam Bóg, jakimi wartościami się
kieruje, czego chce nas nauczyć i do czego zaprasza? Czyli o granicach, które są dla
wolności.
Prowadzić nas będzie Słowo Boże Pwt 5,6-22.

5. „WEJŚĆ NA DROGĘ WYCHOWYWANIA UCZUĆ”, Kościelisko, 22-24.05.2020r.
Bycie w dobrym kontakcie z rzeczywistością wymaga nadawania imienia temu, co się dzieje, co przeżywam. W tym spotkaniu będziemy przyglądać się swoim uczuciom, zobaczymy, co się dzieje, kiedy to one rządzą, a co, kiedy nie pozwalamy im na to.
Prowadzić nas będzie Słowo Boże J 11,1-44.

6. „DROGA DO KOMUNII”, 05.06.2020r.
O prawdziwej komunikacji, która bierze się nie z mówienia, tylko z umiejętności słuchania.
Prowadzić nas będzie Słowo Boże Łk 24,13-35.

Kilka kwestii organizacyjnych:

– po wakacjach planowana będzie druga część warsztatów (kolejne zagadnienia);
– do udziału w naszych spotkaniach zapraszamy małżeństwa – warsztaty te warto przeżyć wspólnie, natomiast jeśli jest to niemożliwe, zapraszamy oczywiście same mamy lub ojców;
– warto przeżyć wszystkie tematy – każdy z nich jest bardzo ważny, jednakże uczestnictwo w kilku z nich także jest możliwe;
– na spotkania piątkowe zapraszamy tylko rodziców, bez dzieci;
– na spotkanie weekendowe w Kościelisku zapraszamy całe rodziny – dla dzieci będzie zorganizowana opieka;
– udział w spotkaniach jest bezpłatny – dla chętnych będzie możliwość wsparcia nas w formie wolnych datków;
-zapraszamy do ubogacenia tego czasu przyniesionymi przez siebie smakołykami i przekąskami :).

Zapisy przez stronę sne.diecezja.pl do 20 lutego 2020r.
Więcej informacji: Maria Urbańczyk, tel: 664 617 441.

Zapraszają Maria i Grzegorz Urbańczykowie oraz Anna i Tymoteusz
Aleksandrowiczowie SE SURSUM CORDA Kraków